درباره تیواسیستماخبار سایت

تحول موبایل در دنیای کسب و کار
ابزارهایی همچون موبایل، تبلت و لپ تاپ به ایجاد تحول در تمامی شرکت ها و سازمان ها، فارغ از نوع کسب و کار و اندازه شرکت، کمک می کند.

تحول موبایل در دنیای کسب و کار

حضور فراگیر این ابزارها در زندگی انسان، رفتار وی و شیوه تعاملش، به ویژه در موقعیت های کاری، تحولی شگرف ایجاد کرده است. براساس تحقیق نشریه کسب و کار هاوارد، شرکت هایی که از موبایل در انجام عملیات و پیشبرد اهداف خود استفاده کرده اند با تغییرات عمده ای در سازمان خود مواجه شده اند.
بنا به گزارش این نشریه، نتایج حاصل از بهره گیری سیستم های مدیریت کار مبتنی بر موبایل در شرکت های آمریکایی در سال 2014 میلادی، شامل موارد زیر است:
• 65 درصد موارد:
          افزایش کارایی و اثربخشی در فعالیت ها،
• 51 درصد موارد:
          بهبود کیفی خدمات ارائه شده به مشتریان،
• 47 درصد موارد:
          افزایش رضایت شغلی کارمندان.
تاثیرات فناوری اطلاعات بر فضای کسب و کار
در فضای پویای کسب و کار امروزی برآورده نمودن نیاز‌های متنوع مشتریان، که متعاقباً منجر به بروز نیازمندی‌های جدید در سازمان می شود، با بهره گیری از تکنولوژی و تحت اختیار در آوردن آن‌ در قالب سیستم‌های اطلاعاتی‌ مدیریت محقق شده است. سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت در تمامی‌ کسب و کارها، بیانگر نیاز‌های سازمان هستند که به صورت تکنولوژی‌ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از سیستم های اطلاعاتی سازمان‌ها را قادر می سازد به نحوی کاراتر و مؤثرتر روش های کاری سنتی‌ خود را بهبود بخشیده و با اطمینان بیشتری به حوزه‌های نوین کسب و کار خود وارد شوند.

تحول موبایل در دنیای کسب و کار

فناوری اطلاعات به دو صورت بر فضای کسب و کار تاثیر می گذارد. در وحله اول فناوری اطلاعات به سازمان ها و شرکت ها کمک می کند که با کارآیی و اثربخشی بیشتری به وظایف معمول خود بپردازند. به عبارتی این فناوری سبب شده است سازمان ها فرایندهای سازمانی خود را با چابکی بیشتری دنبال کرده، بسترهای ارتباطی درون و بین سازمانی را بهبود بخشیده و با بهره گیری از اطلاعات به هنگام، دقیق و یکپارچه اثربخشی تصمیمات مدیریتی را دو چندان کنند. در حالت دیگر فناوری اطلاعات باعث ظهور و رشد انواع نوینی از کسب و کارها شده است. کسب و کارهایی که با بهره گیری از ویژگی های ممتاز این فناوری به ارائه خدمات و محصولاتی روی آورده اند که تا پیش از آن مصداق نداشته است. از این دست می توان به موتورهای جستجو، شبکه های اجتماعی، بازارهای چند وجهی و غیره اشاره کرد.
با این حال نباید از این نکته غافل شد که علی رغم تسهیلات و امکاناتی که فناوری فراهم ساخته است، همواره بکارگیری مناسب ابزارها و سیستم ها با چالش های جدی مواجه بوده و گاه چالش هایی ایجاد شده اند که برای مقابله با آن تکنیک ها و فناوری های جدیدی در این حیطه خلق شده است. چالش هایی مانند مواجه شدن با داده های عظیم که گاه آنچنان که باید ساختارمند نیستند و از طرفی دارای شکل ها و فرمت های متفاوت می باشند ویا گاهی نیاز به پردازش های لحظه ای و پر سرعت دارند. به عبارتی دیگر فناوری اطلاعات با رشد خود، همواره چالش هایی را سبب شده است که مواجهه و مقابله با آنها نیازمند رشد بیشتر این فناوری است. به همین دلیل است که امروزه رشد فناوری روند فزاینده ای را دنبال می کند. روندی که پایان آن قابل تصور نیست.